Вебінар по заїканню для УТТМІМ від  колег з Литви та Польщі

3/2/2024

03.02.2024 року ми мали унікальну нагоду у товаристві вітати восьмигодинний вебінар від досвідчених спікерок професорки Vilma Makauskiene (Литва) (на фото зліва) та докторки Maria Faściszewska (Польща) (на фото справа) на тему “Заїкання у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку”.

Вільма Макаускієне: терапевтка мови і мовлення, професорка Вільнюського університету Литви,  професійно вивчає питання заїкання уже понад 15 років. Проф. Макаускієне навчалась у Канаді, США, Британії, Голландії, Австралії та інших країнах. Вона пройшла європейську сертифікацію з питань терапії заїкання.

Марія Фашцісзевска: терапевтка мови і мовлення, докторка філософії та викладачка Гданського університету у Польщі. Др. Фашцісзевска уже понад 10 років вивчає питання заїкання, має власний вебсайт з цифровими інструментами, які також перекладені українською мовою.

Початок вебінару був присвячений аналізу різних підходів до заїкання у сучасних дослідженнях. Важливо, що ці теоретичні знання були фундаментальними для клінічної практики, про яку авторки говорили упродовж вебінару у розгляді  клінічних підходів у роботі з дітьми, підлітками та дорослими в яких порушена плинність мовлення.

Ми мали змогу ознайомитись з різними стратегіями, над якими працюють науковці в Америці, Німеччині, Голландії, Британії та Австралії. Для наших спеціалістів досить новими були методи роботи, які направлені на співпрацю з батьками дітей із заїканням та їхнім  повсякденним середовищем. І що така співпраця може бути високоефективною вже за кілька занять без прямої роботи терапевта мови і мовлення з дитиною.

Також спікерки поділилися методами обстеження дітей із порушенням плинності мовлення та анкетуванням батьків, порадами для вчителів, вихователів, які працюють з такими дітьми.

Новими і цікавими знаннями стали для нас і самі техніки для подолання чи зменшення заїкання як наприклад:  Easy breathing,  Gentle starts та інші.

Окрім доказових технік ми зачепили також недоказові техніки, та неефективні техніки поширені у радянському союзі: мовчання, логопедичні масажі тощо.

Позаяк вебінар проводився англійською, він лише підсилив мотивацію наших членок до вивчення цієї англійської задля безперешкодного спілкування з нашими іноземними колегами. А наразі послідовному перекладу від голови правління Оксани Ляльки ми змогли слухати вебінар з перекладом.

Особливо цінно, що тепер ми зможемо глибше опанувати тематику заїкання з книги “Порушення плавного мовлення” від Вільми Макаускієне, яка є в доступі російською.

Усією спільнотою Українського товариства терапевтії мови і мовлення висловлюємо щиру подяку нашим колегам за якісний цікавий вебінар, який наші європейські колеги провели нам безкоштовно і з нетерпінням чекаємо на продовження співпраці. Уже незабаром у нас буде проект терапії мови і мовлення для дітей загиблих воїнів, тому ці знання стануть цінними.

Читайте також

Усі новини